Până la Evenimentul etapei 1
:
-
Zi
 Zile
:
-
Oră
 Ore
:
-
Minut
 Minute
:
-
Secundă
 Secunde
Intră în Arenă, sau devino Suporter!
CampioMATE - Campionatul de matematică pe echipe - Ediția 2024

ANUNȚ - 12 februarie; actualizat pe 4 martie cu link de acces în EVENIMENTUL ETAPEI I: 

ETAPA I curpinde:

- De pe 12 februarie până pe 2 martie: REZOLVAREA MISIUNILOR. Fiecare jucător are: 1. 30 de PROVOCĂRI (maxim 3/ zi);  2. 10 LOCKERE  (maxim 1/ zi); 3. 1 TEST DE ETAPĂ  (pe 2 martie, conține 10 exerciții, timp de lucru 1 oră de la deschidere, poate fi deschis oricând de la ora 08:00 la ora 21:00). Rezolvând toate misiunile, fiecare jucător poate obține până la 1000 de puncte de R-score și 100 de puncte de E-score

- Pe 5 martie, de la ora 19:30 - EVENIMENTUL ETAPEI I. Live, pe Zoom (limită de 500 de locuri) și Youtube CampioMATE.

- De pe 4 pe 9 martie - prima rundă de transferuri. Detalii TRANSFERURI aici.

MULT SUCCES!   

În arena CampioMATE antrenăm campionul din fiecare copil! 

Noutăți
CampioMate - Ediția 2024: Programa pentru calificări și etape
Citeşte mai mult...
Calendarul CampioMATE – Ediția a treia - 2024
Citeşte mai mult...
PUNCTAJE & CLASAMENT CampioMate 2024
Citeşte mai mult...
Top 3 echipe - Ediția 2024
Clasa a V-aDivizia Beta
 
Loc Echipă Județ Antrenor R-Score
1 Kings of Maths IS Diana Gheorghe 13000
2 Baza20 AB Ana-Maria Bojor 12875
3 MATH_ISTETII CT URDES MARIANA 12850
Clasa a V-aDivizia Gamma
 
Loc Echipă Județ Antrenor R-Score
1 SMART TEAM IS Gabriela Munteanu 11145
2 Ucenicii lui Gauss #8 TL SEVASTIANA Nicolae 10820
3 Lotus MATE 2024 MH Constantin Capitanescu 10795
Clasa a VI-aDivizia Beta
 
Loc Echipă Județ Antrenor R-Score
1 Matematicienii spațiali BT Daniela Hlihor 12830
2 Matemarțienii BC Cristina Măgirescu 12750
3 GEOMETRIX CT Maria Burlaciuc 12715
Clasa a VI-aDivizia Gamma
 
Loc Echipă Județ Antrenor R-Score
1 Matematica în culori VS Marinela Vrabie 10925
2 Matexploratorii CT Bianca Marin 10405
3 Math Pirates BZ Valentin Lucian Doros 10395
Clasa a VII-aDivizia Beta
 
Loc Echipă Județ Antrenor R-Score
1 Algebra All Stars ++ Anita Dinischiotu 12680
2 Cavalerii Matematicieni MH Cora Ionela Dăniasă 12610
3 The π-neapples DB Adrian Turcu 12555
Clasa a VII-aDivizia Gamma
 
Loc Echipă Județ Antrenor R-Score
1 Liga Olimpicilor DB Magdalena Dobre 12395
2 Ingenioșii MH Mihaela Drăghici 11620
3 GalaxyIsMath IS Ionel-Ciprian Rusu 11480
Clasa a VIII-aDivizia Beta
 
Loc Echipă Județ Antrenor R-Score
1 Math Storm IS geanina chiscareanu 12890
2 Titanii trigonometriei CT Daniela Ghita 12780
3 SmartMaths ++ Delia Macsiniuc 12715
Clasa a VIII-aDivizia Gamma
 
Loc Echipă Județ Antrenor R-Score
1 Descendenții lui Pitagora IS Ana-Gabriela Dima 12850
2 CREATIVII IS Elena Andone 12695
3 Algebra Avengers IF Ovidiu Teleianu 11400

 

Operațiunea a fost executata cu succes. Operațiunea nu a putut fi executata cu succes.