Până la Începutul vacanței
:
-
Zi
 Zile
:
-
Oră
 Ore
:
-
Minut
 Minute
:
-
Secundă
 Secunde
CampioMATE Ediția 2024 s-a încheiat. Intră în "Contul meu" să îți descarci diploma
CampioMATE - Campionatul de matematică pe echipe - Ediția 2024 s-a încheiat

ANUNȚ – 10 iunie

Dragi jucători, antrenori, profesori, părinți, suporteri, voluntari, parteneri și fani, am trecut de linia de final CampioMATE 2024! Să ne bucurăm împreună de rezultatele acestei ediții intense, cu 6 luni de campionat și peste 1 milion de exerciții de mate rezolvate de atleți ai minții din 34 de județe!

Aplauze pentru cele 8 echipe campioane! 

  • V BETA -  Kings of Maths - Jud. Iași - Antrenor: Diana Gheorghe
  • V GAMMA - Lotus MATE 2024 - Jud. Mehedinți - Antrenor: Constantin Căpitanescu
  • VI BETA - Matemarțienii -  Jud. Bacău - Antrenor: Cristina Măgirescu
  • VI GAMMA - Matematica în culori -  Jud. Vaslui - Antrenoare: Marinela Vrabie
  • VII BETA - Echipa lui Descartes -  Jud. Iași - Antrenor: Grecu Aida Andreea
  • VII GAMMA - GalaxyIsMath - Jud. Iași - Antrenor: Ionel-Ciprian Rusu
  • VIII BETA - Math Storm - Jud. Iași - Antrenor: Geanina Gimiga
  • VIII GAMMA - Descendenții lui Pitagora -  Jud. Iași - Antrenor: Ana-Gabriela Dima
Aplauze pentru cele 118 echipe medaliate! (Clasament echipe)
Aplauze pentru cei 1791 de jucători de Gold / Silver / Bronze! (TOP Jucători)
Aplauze pentru toți jucătorii, antrenorii, profesorii coordonatorii, voluntarii, partenerii și suporterii CampioMATE 2024!

Mulṭumim SUPORTERILOR CampioMATE 2024: Kaufland RomaniaBRD Groupe Societe GeneraleEY RomaniaFamilia SafirBiC, Mediapost MartechGRF+mindit.ioNovotel Bucharest City CentreEXE SoftwareSKYLINE productions și ROMNEUROSTIM.

Mulțumim Inspectoratelor Școlare Județene din cele 25 de județe partenere CampioMATE: Alba, Arad, Bacău, Bihor, Bistrița-Năsăud, Botoșani, Buzău, Călărași, Constanța, Dâmbovița, Dolj, Giurgiu, Ialomița, Iași, Ilfov, Maramureș, Mehedinți, Prahova, Sibiu, Suceava, Teleorman, Tulcea, Vaslui, Vâlcea, Vrancea. 

Pe curând! (Înscrierile pentru Ediția 2025 vor fi anunțate aici și aici) 

În arena CampioMATE antrenăm campionul din fiecare copil!  Imnul CampioMATE (youtube.com)

CampioMATE este un program educațional inspirat din sport și video-gaming care aduce matematica în universul copiilor și pe copii în universul matematicii. Participarea copiilor este gratuită. Programul este organizat de Asociația Visuri Îndrăznețe împreună cu Societatea de Științe Matematice din România și este implementat în parteneriat cu Inspectoratele școlare județene.

Noutăți
CampioMate - Ediția 2024: Programa pentru calificări și etape
Citeşte mai mult...
Calendarul CampioMATE – Ediția a treia - 2024
Citeşte mai mult...
PUNCTAJE & CLASAMENT CampioMate 2024
Citeşte mai mult...
Top 3 echipe - Ediția 2024
Clasa a V-aDivizia Beta
 
Loc Echipă Județ Antrenor R-Score
1 Kings of Maths IS Diana Gheorghe 64000
2 Baza20 AB Ana-Maria Bojor 63760
3 MATH_ISTETII CT URDES MARIANA 63575
Clasa a V-aDivizia Gamma
 
Loc Echipă Județ Antrenor R-Score
1 Lotus MATE 2024 MH Constantin Capitanescu 57005
2 Ucenicii lui Gauss #8 TL SEVASTIANA Nicolae 56800
3 SMART TEAM IS Gabriela Munteanu 46515
Clasa a VI-aDivizia Beta
 
Loc Echipă Județ Antrenor R-Score
1 Matemarțienii BC Cristina Măgirescu 63490
2 Matematicienii spațiali BT Daniela Hlihor 63200
3 GEOMETRIX CT Maria Burlaciuc 62645
Clasa a VI-aDivizia Gamma
 
Loc Echipă Județ Antrenor R-Score
1 Matematica în culori VS Marinela Vrabie 55870
2 Urmașii lui PITAGORA SV Aurica Mihaela Andronic 53875
3 MATH MASTERS TR Simona Atanasiu 48355
Clasa a VII-aDivizia Beta
 
Loc Echipă Județ Antrenor R-Score
1 Echipa lui Descartes IS Grecu Aida Andreea 63225
2 Cavalerii Matematicieni MH Cora Ionela Dăniasă 62850
3 Algebra All Stars ++ Anita Dinischiotu 62745
Clasa a VII-aDivizia Gamma
 
Loc Echipă Județ Antrenor R-Score
1 GalaxyIsMath IS Ionel-Ciprian Rusu 58185
2 Liga Olimpicilor DB Magdalena Dobre 57995
3 Urmașii lui Pitagora SV Nicoleta Vasilica Apopii 52160
Clasa a VIII-aDivizia Beta
 
Loc Echipă Județ Antrenor R-Score
1 Math Storm IS Geanina Gimiga 63330
2 Maeștrii PI TR IUSTINA TUDOR 62700
3 Pirații celor 7 teoreme IS Adrian Leizeriuc 62215
Clasa a VIII-aDivizia Gamma
 
Loc Echipă Județ Antrenor R-Score
1 Descendenții lui Pitagora IS Ana-Gabriela Dima 63215
2 CREATIVII IS Elena Andone 63080
3 Devoratorii de mate CL Claudia Caraion 50140

 

Operațiunea a fost executata cu succes. Operațiunea nu a putut fi executata cu succes.