Până la Testul etapei 4
:
-
Zi
 Zile
:
-
Oră
 Ore
:
-
Minut
 Minute
:
-
Secundă
 Secunde
Intră în Arenă sau devino Suporter!
CampioMATE - Campionatul de matematică pe echipe - Ediția 2024

ANUNȚ - 18 APRILIE

START ETAPA a IV-a!

- De pe 18 aprilie până pe 11 mai: REZOLVAREA MISIUNILOR. Fiecare jucător are: 1. 30 de PROVOCĂRI (maxim 3/ zi);  2. 10 LOCKERE  (maxim 1/ zi); 3. 1 TEST DE ETAPĂ  (pe 11 mai, conține 10 exerciții, timp de lucru 1 oră de la deschidere, poate fi deschis oricând de la ora 08:00 la ora 21:00). Rezolvând toate misiunile, fiecare jucător poate obține până la 1000 de puncte de R-score și 100 de puncte de E-score

- Pe 12 mai - afișarea rezultatelor etapei

- Pe 14 mai, de la ora 19:30 - EVENIMENTUL ETAPEI a III-a. Live, pe ZOOM și Youtube CampioMATE.

MULT SUCCES!  Imnul CampioMATE (youtube.com)

În arena CampioMATE antrenăm campionul din fiecare copil! 

Noutăți
CampioMate - Ediția 2024: Programa pentru calificări și etape
Citeşte mai mult...
Calendarul CampioMATE – Ediția a treia - 2024
Citeşte mai mult...
PUNCTAJE & CLASAMENT CampioMate 2024
Citeşte mai mult...
Top 3 echipe - Ediția 2024
Clasa a V-aDivizia Beta
 
Loc Echipă Județ Antrenor R-Score
1 Kings of Maths IS Diana Gheorghe 34500
2 Baza20 AB Ana-Maria Bojor 34330
3 MATH_ISTETII CT URDES MARIANA 34065
Clasa a V-aDivizia Gamma
 
Loc Echipă Județ Antrenor R-Score
1 Ucenicii lui Gauss #8 TL SEVASTIANA Nicolae 29225
2 Lotus MATE 2024 MH Constantin Capitanescu 28690
3 SMART TEAM IS Gabriela Munteanu 26450
Clasa a VI-aDivizia Beta
 
Loc Echipă Județ Antrenor R-Score
1 Matematicienii spațiali BT Daniela Hlihor 34080
2 Matemarțienii BC Cristina Măgirescu 33815
3 Minți ascuțite IS Carausu Daniel 33655
Clasa a VI-aDivizia Gamma
 
Loc Echipă Județ Antrenor R-Score
1 Matematica în culori VS Marinela Vrabie 27590
2 Urmașii lui PITAGORA SV Aurica Mihaela Andronic 27380
3 Matexploratorii CT Bianca Marin 25080
Clasa a VII-aDivizia Beta
 
Loc Echipă Județ Antrenor R-Score
1 Echipa lui Descartes IS Grecu Aida Andreea 33905
2 Cavalerii Matematicieni MH Cora Ionela Dăniasă 33725
3 Algebra All Stars ++ Anita Dinischiotu 33570
Clasa a VII-aDivizia Gamma
 
Loc Echipă Județ Antrenor R-Score
1 Liga Olimpicilor DB Magdalena Dobre 31830
2 GalaxyIsMath IS Ionel-Ciprian Rusu 30665
3 Ingenioșii MH Mihaela Drăghici 28915
Clasa a VIII-aDivizia Beta
 
Loc Echipă Județ Antrenor R-Score
1 Math Storm IS geanina chiscareanu 33650
2 Maeștrii PI TR IUSTINA TUDOR 33530
3 Titanii trigonometriei CT Daniela Ghita 33230
Clasa a VIII-aDivizia Gamma
 
Loc Echipă Județ Antrenor R-Score
1 Descendenții lui Pitagora IS Ana-Gabriela Dima 33850
2 CREATIVII IS Elena Andone 33300
3 Devoratorii de mate CL Claudia Caraion 25590

 

Operațiunea a fost executata cu succes. Operațiunea nu a putut fi executata cu succes.